Hurtownia materiałów budowlanych DOMATOR


 Materiały budowlane
 Dachy
 Okna dachowe
 Drzwi, podłogi
 Farby
 Kleje
 Listwy
 Płyty gipsowo-kartonowe
 Parapety
 Ponadto w ofercie
 Mieszalniki
 KB Projekt

 PRODUKCJA STOLARSKA
 Farby i lakiery
 Bejce Sopur
 Kleje Rakoll i Libra
 Frezy, piły, papiery ścierne

Bejce Sopur

Bejca nitro: Jest wyrobem na bazie rozpuszczalnikow organicznych, barwnikow i pigmentow oraz lakieru. Charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia i bardzo dobrą rozlewnością. Podkreśla i wzmacnia rysunek słojów drewna, dając efekt rustikalny.

Zakres stosowania: bejca nitro przeznaczona jest do dekoracyjnego barwienia drewnianych i drewnopochodnych elementów meblowych, płyt wiórowych i MDF okleinowanych fórnirem naturalnym. Nadaje sie do barwienia drewna iglastego i liściastego. Przygotowanie płaszczyzn i elementów do barwienia polega na dokładnym ich wyszlifowaniu i odpyleniu. W przypadku barwienia drewna bukowego, w celu zminimalizowania plamienia nakladanej w nastepnym cyklu powłoki lakierniczej należy zwrocić uwage na ostatnia fazę szlifowania - użyć papieru gr 150 i ostatnie przetarcie wykonac z użyciem świeżego, nie starego papieru. Powierzchnie wybarwione należy pokryć lakierem rozpuszczalnikowym: nitrocelulozowym, akrylowym, poliuretanowym, chemoutwardzalnym (w tym przypadku należy najpierw zastosowac podkładowy lakier nitrocelulozowy, gdyż może nastąpić niekiedy zmiana uzyskanej barwy powłoki) lub wodorozcienczalnym.

Bejca rozpuszczalnikowa: jest wyrobem na bazie rozpuszczalników organicznych, barwników i pigmentów. Charakteryzuje sie krótkim czasem schnięcia i bardzo dobrą rozlewnością. Jest bejcą przeznaczoną głownie do barwienia drewna bukowego. Zakres stosowania: bejca rozpuszczalnikowa przeznaczona jest do dekoracyjnego barwienia drewnianych i drewnopochodnych elementow meblowych, płyt wiórowych i MDF okleinowanych fornirem naturalnym. Preferowana do barwienia drewna bukowego, olchy, brzozy. Przygotowanie płaszczyzn i elementów do barwienia polega na dokladnym ich wyszlifowaniu i odpyleniu. Należy zwrócić uwagę na ostatnią fazę szlifowania - użyć papieru gr 150 i ostatnie przetarcie wykonac z użyciem świeżego, nie starego papieru. Powierzchnie wybarwione należy pokryć lakierem rozpuszczalnikowym: nitrocelulozowym, akrylowym, poliuretanowym, chemoutwardzalnym (w tym przypadku należy najpierw zastosowac podkładowy lakier nitrocelulozowy, gdyż może nastapić niekiedy zmiana uzyskanej barwy powłoki) lub wodorozcienczalnym.

Bejca spirytusowa: jest wyrobem na bazie rozpuszczalników organicznych, barwników i pigmentów. Charakteryzuje się krótkim czasem schniecia i bardzo dobrą rozlewnością. Jest bejcą przeznaczoną głownie do barwienia drewna olchowego i brzozowego. Mozna używac jej jako patyny.

Zakres stosowania: bejca spirytusowa przeznaczona jest do dekoracyjnego barwienia drewnianych i drewnopochodnych elementow meblowych, płyt wiórowych i MDF okleinowanych fornirem naturalnym. Preferowana do barwienia olchy, brzozy. Przygotowanie płaszczyzn i elementów do barwienia polega na dokładnym ich wyszlifowaniu i odpyleniu. Należy zwrócić uwagę na ostatnia fazę szlifowania - użyc papieru gr 150 i ostatnie przetarcie wykonac z użyciem świezego, nie starego papieru. Powierzchnie wybarwione nalezy pokryc lakierem rozpuszczalnikowym: nitrocelulozowym, akrylowym, poliuretanowym, chemoutwardzalnym (w tym przypadku należy najpierw zastosować podkładowy lakier nitrocelulozowy, gdyż może nastąpić niekiedy zmiana uzyskanej barwy powłoki) lub wodorozcienczalnym.

Bejca wodna: jest wyrobem na bazie wody, barwników i pigmentów oraz dodatków uszlachetniających. Charakteryzuje się bardzo dobrą rozlewnością. Kompozycja składników bejcy wodnej nadaje wybarwieniom swoistą jedwabistość.

- Głowną grupą rodziny bejc wodnych są bejce poliolowo-wodne.
- Odmianą bejc wodnych są bejce pigmentowe, charakteryzujące się specjalną jaskrawością barw. Produkowane są w ścisle okreslonym, ograniczonym asortymencie.

Zakres stosowania:
- Bejca poliolowo-wodna przeznaczona jest do dekoracyjnego barwienia wyrobów z drewna litego. Można jś stosować do barwienia drewna iglastego i liściastego.
- Bejca pigmentowa może być stosowana do litego drewna liściastego i iglastego.

Opakowania: Bejce sprzedawane są w pojemnikach polietylenowych: 2 l, 10 l, 30 l i beczki 200 l.